Addendum




Spain

(44 active MEPs)
Order by:  


Clara Eugenia
AGUILERA GARCÍA
Marina
ALBIOL GUZMÁN
Inés
AYALA SENDER
Pilar
AYUSO
Beatriz
BECERRA BASTERRECHEA
Xabier
BENITO ZILUAGA
Izaskun
BILBAO BARANDICA
José
BLANCO LÓPEZ
Soledad
CABEZÓN RUIZ
Enrique
CALVET CHAMBON
Javier
COUSO PERMUY
Agustín
DÍAZ DE MERA GARCÍA CONSUEGRA
Luis
de GRANDES PASCUAL
Pilar
del CASTILLO VERA
Rosa
ESTARÀS FERRAGUT
Jonás
FERNÁNDEZ
Iratxe
GARCÍA PÉREZ
Eider
GARDIAZABAL RUBIAL
Tania
GONZÁLEZ PEÑAS
Esteban
GONZÁLEZ PONS
Enrique
GUERRERO SALOM
Sergio
GUTIÉRREZ PRIETO
Esther
HERRANZ GARCÍA
Carlos
ITURGAIZ
Ramón
JÁUREGUI ATONDO
Teresa
JIMÉNEZ-BECERRIL BARRIO
Josu
JUARISTI ABAUNZ
Juan Fernando
LÓPEZ AGUILAR
Paloma
LÓPEZ BERMEJO
Antonio
LÓPEZ-ISTÚRIZ WHITE
Verónica
LOPE FONTAGNÉ
Florent
MARCELLESI
Gabriel
MATO
Francisco José
MILLÁN MON
Maite
PAGAZAURTUNDÚA RUIZ
Inmaculada
RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ
José Ignacio
SALAFRANCA SÁNCHEZ-NEYRA
Lola
SÁNCHEZ CALDENTEY
Maria Lidia
SENRA RODRÍGUEZ
Estefanía
TORRES MARTÍNEZ
Miguel
URBÁN CRESPO
Ramón Luis
VALCÁRCEL SISO
Elena
VALENCIANO
Ángela
VALLINA





List of INACTIVE. MEPs who already ended their mandate.

Miguel
ARIAS CAÑETE


End of mandate:
October 31, 2014
Pablo
ECHENIQUE


End of mandate:
March 14, 2015
Pablo
IGLESIAS


End of mandate:
October 27, 2015
Carlos
JIMÉNEZ VILLAREJO


End of mandate:
July 31, 2014
Fernando
MAURA BARANDIARÁN


End of mandate:
November 24, 2015
Willy
MEYER


End of mandate:
July 9, 2014
Teresa
RODRIGUEZ-RUBIO


End of mandate:
March 4, 2015
Jordi Vicent
SEBASTIA TALAVERA


End of mandate:
October 9, 2016
Francisco
SOSA WAGNER


End of mandate:
October 19, 2014
Pablo
ZALBA BIDEGAIN


End of mandate:
November 17, 2016